whatsapp

Afiş Baskısı Nerelerde Kullanılır

Bir markanın kendisini tanıtmak için kullanabileceği en iyi baskı türlerinden birisi afiş baskısıdır. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilecek olan afiş, reklam konusunda en iyi destek veren ürünlerden birisidir. Afiş aracılığıyla bir marka, bir firma ya da şirket verdiği hizmetleri anlatıp yaptığı yenilikler hakkında en hızlı şekilde bilgi verebilir. Afiş Fiyatları oldukça uygun olması ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Kendini tanıtmanın en kısa ve en etkili yollarından birisi olan afişlerin hazırlanması konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Afiş Fiyatları İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tasarım afiş hazırlanması konusundaki en önemli noktadır. Afişin ilk bakışta dikkat çekip, kısa ve etkileyici yoldan hizmet ve ürünleri anlatması gerekir. Etkileyici olması en önemli noktadır. O yüzden afişlerin yaratıcı ve özgün bir şekilde tasarlanması büyük bir önem taşır. Afişte anlatmak istediğinizi çok kısa bir yoldan dikkat çekecek bir şekilde anlatmalısınız.

Kullanacağınız yazı slogan gibi olmalıdır. Ayrıca çok uzak bir noktadan bile fark edilebilecek büyüklükte bir fontta yazılmalıdır. Afişte eğer bir görsel kullanılacaksa çözünürlük diğer önemli noktadır. Bilindiği gibi çözünürlük kalitesi ne denli yüksekse afişinizdeki görseller o kadar etkileyici olacaktır. Kısacası sizi tanıtacak olan afişin tasarımı, fontu ve görselleri itinayla hazırlanmalı ve güzel görünmelidir. İlk bakışta dikkat çekmeli ve gören herkesi etkilemelidir. Söylemek istediğiniz konuyu da kısa ve net bir şekilde ifade edebilmelidir.

Afiş Basımı İşletmenize Neler Kazandırır?

Afiş en kısa yoldan işletmenizi tanıtma aracıdır. Göze çarpacak bir yere asılmış ve göze çarpacak şekilde hazırlanmış bir afiş çok kısa bir süre içerisinde çok fazla kişi tarafından görülebilir. Bir anda pek çok kişinin dikkati çekebilirsiniz. Çarpıcı görsellerle özenle hazırlanmış bir afiş önemli bir reklam aracıdır. Reklam ve tanıtımın büyük bir önem kazandığı günümüzde, yaratıcı ve özgün bir afiş işletmeniz için oldukça önemli bir tanıtım yoludur.

Afiş Baskısı Çeşitleri

Reklam afişleri, sosyal afişler ve kültürel afişler olmak üzere üç çeşit afiş vardır. Bir markanın ürün ve hizmetlerini anlatmak için hazırlattığı afişlere reklam afişleri denir. Sosyal afişler ise herhangi önemli bir konuda insanlara bilgi vermek için hazırlanır. Sosyal afişler, genellikle kamu spotu hizmeti görür. Tiyatro, sinema, festival gibi kültürel etkinlikleri tanıtmak amacıyla hazırlanan afişlere de kültürel afişler denir. Bunun dışında afişler asılacakları yere göre de ikiye ayrılır. İç ve dış mekan afişleri olarak ayrılan afişlerde kullanılacak olan malzemeler ve afişin boyutları farklılaşır. Dış mekanda kullanılacak olan afişin kağıt yerine daha dayanıklı bir malzemeden yapılması gerekir. Her türlü hava koşuluna dayanıklı olan bir malzemeden yapılmalıdır. Bez afiş, branda baskı ya da vinil baskı dış mekanda kullanılabilecek olan afiş türleridir. Asılacakları mekana göre afiş boyutları değişir.

Tüm bu türler afiş fiyatları konusunda doğrudan etkendir. Ayrıca hangi baskı yönteminin kullanılacağı afiş sayısına göre belirlenir. Afiş siparişi verirken asılacak olan mekan, boyut ve adede göre nasıl bir baskı yöntemi kullanacağına karar verilir. Siz gerekli olan bilgileri verdikten sonra istediğiniz özellikte bir afiş hazırlanabilir.