whatsapp

Etiket Fiyatları : Sticker etiket baskı çeşitli ürün ve cihazların üzerine yapıştırılması ve bilgi notunun da yer almasıdır. Sektörel firmaların birçok ihtiyacı olabilir. Çeşitli cihazlar veya ambalaj ürünlerin üzerinde sıklıkla kullanılması ve sticker yapıştırıcı ile kurumsal bir ürün olduğunu ifade etmek gerekir. Pek çok baskılı ürünlere göre benzer yönleri olabilir. Tasarım, baskı arasında kısmi benzerlikler vardır. Fakat yapışkan yapısı forma açısından farklılık ile birbirinden ayrışır. Bir firma düşünün. Çeşitli ürünleri var ve sticker kullanarak ekstra reklam yapmış oluyor.

Ürün özellikleri, firma logosu, ürün fiyatı, kolay anlaşılır görseller yapışkanlı sticker üzerine eklenebilir. Bu ürünün diğer tanınan anlamları kuşe çıkartma ve etikettir. Sticker baskı tasarım işlemleri için nelere dikkat edilmelidir? Özellikleri ve daha pek çok konu için sticker baskı işlemlerini biraz daha anlatmak gereklidir. Hemen etiket fiyatları etkileyen unsurlardan bahsedelim.

Etiket Baskı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ürünü ön plana çıkartmak, estetik görünümünü değerli hale getirmek amacıyla başlatılan küçük bir reklam çalışmasıdır. Canlı renkler tasarıma güzelce aktarılır, baskı aşamasının kaliteli geçmesi sağlanır ise istediğiniz verimliği elde etme şansınız vardır.

Broşür baskı veya kartvizit baskı aşamaları ile birkaç benzerlik görülse de yapışkan forma sahip olması ve kesim işlemi yapılması ile birbirinden ayrışır.

Baskı yapılır ve kesime geçilir. Tabaka formun da yer alırken eşit parçalara bölme durumuna geçmeden belirtilen ölçüler için bıçak izi oluşturularak elde edilir. Aynı kartvizit veya broşür kesimin de olduğu gibi kesim işlevine geçilir.

Sticker tasarım anlamında farklı baskı materyalleri ile aynı özellikler gösterebilir. Bu baskı tekniği için dikkat edilmesi gereken kesim çizgilerinin itinalı olarak takip edilmesi ve taşırma yapılmamasıdır. Eğer sınırı taşırırsanız, kesim yapıldıktan sonra görünüş bozulur, bazı bilgiler yok olabilir.

Etiket Baskı Ebadı ve Kağıt Kalitesi Ne Olmalıdır?

Matbaa da gerçekleşen baskı teknikleri farklı boyut, ebatlara sahiptir. Kullanım türüne göre farklı ölçüler ve bıçak kesimi, izleri uygulanabilir.

Etiket basımı için boyut kavramı bıçak izin de kullanılacak model, tasarımın ne olacağı, hangi sektör de kullanılacağı ve kullanım amacının ne olduğuna göre belirlenmektedir.

Etiket basımı hangi model tercih edilecek ise kağıt türü de ona göre seçilmektedir. Sticker basımında en çok tercih edilen modeller arasında şeffaf ve opak folyolar, kuşe, ilaç, damla etiket modelleri vardır. Bunların her birisinin farklı kullanım amacı, özellikleri vardır. Doku ve kalite açısından farklılık göstermekle birlikte basımı için tercih edilen forma da birbirinden ayrışır.

Örnek olarak Kuşe kağıt tercih edilecek ise 90 gramlık etiket uygundur. Folyo etiket için folyo kullanılması gerekir.

Sticker folyo ve onun benzeri olan malzeme kullanılması ile üretilir. Kaplama için de poliüretan malzeme tercih edilir. Bu şekilde yapılır çünkü sticker bazı darbeler, dış etkenler gibi beklenmedik durumlara karşı uzunca bir süre dokusunun etkilenmesinin önüne geçilir.

Baskı tekniği sticker modeller için tek yönlü olarak uygulanır. Arka kısmında yapışkan yüzey yer alır ve kağıt türü, gramaj açısından çeşitlilik gösterir.