whatsapp

Antetli Kağıt Fiyatları neye göre belirlenir ? Özel Antetli Kağıt Fiyat teklifi almak için hangi bilgilere ihtiyacımız bulunmaktadır ? Bu ve diğer tüm sorulara cevap vermeden önce, Antetli Kağıt nedir, nerelerde kullanılır onlardan bahsedelim;

Antet Fransızca kökenli bir kelime olup zarf veya kâğıt üzerine basılan başlık, adres ve ad anlamına gelmektedir. Antetli kâğıtlar firmaların rekabet ortamında prestijini artıran bir unsur olarak kullanılır. Antetli kâğıdın üst kısmına firma adı ve logosu, alt kısma ise isim, adres, telefon gibi firma bilgileri basılır. Firmanın yazışmalar için kullandığı antetli kağıtlar kullanan firmaya kurumsal bir kimlik ve saygınlık kazandırır.

Antetli Kağıt Basım Ölçüleri

Antetli kâğıt A4 kâğıt büyüklüğündedir. 80-90 gram ağırlığında olan kâğıdın, üst sağ veya sol kısımlarına firmanın logoları yerleştirilir. Alt kısmına ise adres telefon bilgileri yerleştirilir. Antetli kâğıdın firmayı en iyi şekilde ifade edebilmesi için kâğıt kalitesi ve baskı özellikleri önem arz eder.

Antetli Kağıt Çeşitleri

Antetli kâğıt çeşitleri baskı özelliğine göre farklılık gösterir. Klasik antetli kağıt düz bir baskı sistemi ile basılırken kabartmalı antetli kağıtlarda baskı özelliği daha farklıdır. Firmanın logosuna uygun olarak renkli kâğıt olarak da basılabilmektedir. Bu durumda antetli kağıt fiyatları da bu orantıda artacaktır.

Antetli Kağıt Baskısı Etkili Nasıl Hazırlanmalı

Antetli kağıdın firmanın iç ve dış yazışmalarında rekabet ettiği firmalar arasında bir ayrıcalık sağlaması, kurumsal bir kimliği ifade edebilmesi ve saygın bir prestij sağlayabilmesi için kaliteli ve dikkat çekici olması gerekir. Antetli kağıt üzerine yapılacak logo, marka ve isim baskıları oldukça kaliteli olmalıdır. Kullanılan renkler canlı olmalı, yazılar anlaşılır ve okunaklı özellikte baskı yapılmalıdır. Antetli kâğıdın etkili hazırlanmasında tasarım önemli olduğu kadar baskı da çok önemlidir.

Antetli Kağıdın İşletmenize Yararları

Antetli kâğıdın işletmeler için birçok faydaları vardır. Giderek büyüyen piyasa içerisinde firmanın saygın bir yer edinebilmesi ve rekabet ortamında ayakta kalabilmesi için işletmeye prestij kazandıracak bazı detaylara dikkat etmesi gerekir. Antetli kâğıt firmaların kurumsal bir itibar kazanmaları ve saygın bir imaj sergileyebilmeleri için önemli bir araçtır. Antetli kâğıdın firmalara sağladığı yararlar şunlardır:

  • Firmaların özel ve resmi yazışmalarında kullandığı antetli kağıtlar kurumsal ciddi bir prestij yaratır.
  • Firmanın itibarı ve saygınlığı için önemli bir unsurdur.
  • Şirket dışı yazışmaların yanı sıra şirket içi departmanlar arası yazışmalarda da resmi ve ciddi bir imaj sergilemek için çok etkili bir araçtır.
  • Şirket dışı yazışmalarda karşıdaki firmaya değer verildiğini gösteren bir özellik taşır.
  • Antetli kâğıt üzerinde isim, adres ve telefon gibi iletişim bilgilerinin bulunması yazışmalarda büyük bir iletişim kolaylığı da sağlar.
  • Antetli kâğıt ile gerekli yazışma yapılırken aynı zamanda firmanın tanıtımı da yapılmış olur.