whatsapp

Tutkallı bloknot ; yaprakları sayfa başından tutkalla birleştirilmiş, not almaya yarayan, gerektiğinde istenilen sayfası kolayca koparılabilen not defterlerine verilen isimdir. Öğrenciler, bankacılar, nakliyeciler veya sigortacılar olmak üzere birçok kişi mesleki faaliyetleri esnasında not tutmaktadır. Bazen tutulan notun muhataba verilmesi gerekmektedir. Böyle durumlar nedeniyle tutkallı bloknotlar çokça kullanılmaktadır. Günlük hayatta sürekli şekilde karşımıza çıkan tutkallı bloknotlar şahsi olarak satın alınmakta ya da kurumlar tarafından hediye edilmektedir. Sayfa değiştirilmesinin kolay olması ve yaprağın yırtılmadan koparılabilmesi nedeniyle kullanımları oldukça pratiktir. Tutkallı bloknot fiyatları neye göre belirlenir, ebat ve çeşitleri nelerdir ?

Tutkallı Bloknot Ebatları ve Çeşitleri

Tutkallı bloknotlar kişinin ihtiyacına göre;

  • A6 Tutkallı Bloknot
  • A5 Tutkallı Bloknot
  • A4 Tutkallı Bloknot

boyutlarında üretilmektedir. Kareli ve çizgili modelleri bulunur. Tutkallı bloknotlar yatay ve dikey olmak üzere 2 tasarım yönüne sahiptir. Bloknotlar üzerinde firma logosu, adresi, amblemi ve iletişim numaraları yer alabilir. Firmaya ait bilgilerin nerede yer alacağı yeri kullanıcılar kendileri belirler. Sayfanın başında ya da sonunda olacağına dair bir kural yoktur. Bloknotlar genelde 50 yapraktan oluşur. Bloknotların yapraklarının kalitesi, karton kapağının niteliği ve sayfaların renkleri kişinin tercihine göre değiştirilebilir.

Küp Bloknot Ebatları

Küp bloknot kenar uzunlukları aynı olan kare kâğıt ile hazırlanır ve bu nedenle küp ismini alır. Kenar uzunluğu 8*8, 9*9 veya 10*10 olarak belirlenebilir. Küp bloknot kâğıdı 1. Hamur kâğıda ofset baskılı olarak üretilir.

Küp Bloknot Çeşitleri

Not kâğıtlarının dağılmadan bir arada düzgün kalmasını sağlayan karton bir yuva içerisinde bulunur. Bu yuva karton üzerine firmaların logo, marka, adres gibi bilgileri basılarak promosyon ürünü olarak kullanılır. Küp bloknotların;

  • Ahşap paletli küp bloknotlar,
  • Karton küp bloknotlar,
  • Plastik küp bloknotlar,
  • Sıvama kapak küp bloknotlar gibi farklı çeşitleri vardır.

Genelde en çok kullanılan ofset baskı yöntemi olandır, tüm bu saydığımız çeşitler küp bloknot fiyatları konusunda etkendir.

Spiralli Bloknot Ebatları

Spiralli bloknotlar kişilerin istekleri doğrultusunda istenilen büyüklükte basılabilir. Ancak standart ölçü birimlerine uyulması uygun olmaktadır. 20*28 cm.- 14*20 cm- 10*14 cm yatay olacak ise – 28*20 cm – 20*14 cm – 14*10 cm standart spiralli bloknot ölçüleridir. Ayrıca özel ebat spiralli bloknot fiyatları için bize mail atabilirsiniz.

Spiralli Bloknot Fiyatları İçin Çeşitler

Spiralli bloknot çeşitleri spiralin takıldığı bölüme göre ve büyüklüklerine göre farklılık gösterir. Üstten spiralli bloknot, yandan spiralli bloknot ve spiralli defterler olarak çeşitleri vardır.

Spiralli Bloknot İşletmenize Yararları

İş yerlerinde anlık telefon notları, iş ile ilgili hatırlatmalar, çalışanlar ile ilgili kısa notlar gibi birçok bilgi için kullanılabilir. Spiralli bloknot daha pek çok alanda kullanılabilecek pratik not defterleridir. Yanınızda kolayca taşıyıp istediğiniz yerde istediğiniz notu alabilmenizi de sağlar. Promosyon ürünü olarak da çok tercih edilen bir üründür. Firmanızın reklamı için spiralli bloknot tercih edebilirsiniz. Her yaşta ve statüde insanın kullanacağı spiralli bloknotu promosyon ürünü olarak sunmak firmanızın isminin çok geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.