whatsapp

Buzdolaplarımızın vazgeçilmez dekoru olan bir süs eşyasıdır. Magnetlerin arka tarafı mıknatıslı, ön tarafı desenlidir. farklı şekillerde, farklı boyutlarda ve farklı renklerde olur. yaşam alanına renk ve canlılık katar.  Magnet, reklam amaçlı kullanıldığı gibi farklı yerlerde de kullanılır. Magnet Basımı ve Magnet Fiyatları nı etkileyen tüm bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz;

Magnet Fiyatları ve Kullanım Alanları

Magnet, birçok firmaya reklam yapma fırsatı verir. Firmalar müşterilerine magnet dağıtarak akılda kalıcı olmayı başarırlar. Böylece pek çok kişi firmanın dağıtmış olduğu magneti buzdolabına ya da çeşitli yerlere yapıştırarak lazım olduğu zaman direk firma ile irtibata geçerler. Bu da firmalara daha fazla müşteri toplama potansiyeli verir.

Çeşitli organizasyonlar için kullanılan magnetler güzel hatıralar bırakmak için kullanılır. Üzerine istediğiniz yazıyı da yazdırabilme imkanına sahip olursunuz. İster evlendiğiniz günün tarihi, isterseniz de gerçekleşen özel günün tarihinin olmasını sağlayabilirsiniz.

Magnetler hem tanıtım hem hatıra amaçlı kullanıldığı gibi değişik bir aksesuar olarak da kullanılır. Buzdolabının üstüne istediğiniz magnet tasarımları yaptırarak mutfağınızı süsleyebilirsiniz. Ailenizin fotoğrafları ile güzel bir magnet tasarımı yaparak dolabınızı ve daha birçok ev eşyanızı dekor edebilirsiniz.

Magnet Fiyatları İçin Özellikleri Nasıl Olmalı?

Demir ya da nikel gibi eşyaların üzerine kolay bir şekilde yapıştırılarak kullanılabilmektedir. Magnetlerin ön yüzü ise çerçeveli veya düz şekilde tasarlanır. Bu tasarımları kişi kendi belirleyebileceği gibi firmanın tercihlerini de kullanabilir.

Resim ya da süs eşyaları ile tasarlanan magnetler özel olarak üretilir. Magnet tasarımında ofset baskı ve dijital baskı olmak üzere iki çeşit baskı kullanılır. Ofset baskı, magnet üretiminde kullanılan en kaliteli baskıdır. Maliyet bakımından da dijital baskıya göre daha ucuzdur. Kaliteli bir magnet tasarımında ofset baskı tercih edilebilir.

Dijital baskı ile üretilen magnetler çok daha hızlı bir şekilde basılır. Fakat fiyat ve kalite konusunda Ofset baskı daha avantajlıdır.

Magnetler üretilirken dijital ve ofset baskı yanında selefon kaplama da kullanılır. Selefon kaplama magnetlere koruyucu özellik verir.  Genelde parlak selefon kullanılmaktadır. Selefon kaplama magnetlerin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Magnet Baskısını Nerelerde Kullanabiliriz?

Magnetlerin kullanım alanları yer olarak farklılık gösterebiliyor. Genelde magnet kullanım alanları;

  • Buzdolabı
  • Çamaşır makinası
  • Bulaşık makinası
  • Çelik kapı
  • Gardırop

Mıknatısı çeken her yerde magnet ürünlerini kullanabilirsiniz. En çok buzdolabında kullanılır, firmalar tarafından çelik kapıya yapıştırılarak tanıtım yapılır. Bulaşık makinasında da çok şık duran magnetler gardıroplarında da güzel bir süs eşyası olabilir.